Jump to content


Montare camare masalier.


Andrita
 Share

Recommended Posts

 Am cumparat urmatoarea camera pt. Audi A4B8 cu radio Concert,de pe Aliexpres,dar undeva nu am inteles motajul.Imtai am avut radio Chlorus si  am trercut la Concert+display.Am schimbat si modulul de parcare, care suporta si camera, montand si senzori fata,inainte avand duar spate. Am taiat o mufa si cablul are trei fire:negru,alb si rosu.Rosul care este acelasi cu rosu gros ce iese de langa mufa,iar cel alb este + mufei.Nu inteleg unde si ce ar trebui legat de firul rosu (2si 3) de la mufele galbene chiar si firul 1 nu imi este clar...Schema mea ar corespunde cea din stanga sus. Firele 4 si 5 le-am pus masalier. Am legat firul alb din cablu si negru la pin 5 si 11, la mufa radio,dar nu este bine.Nu inteleg,firele 1,2 si 3. ./ Poate are cineva bunavointa sa ma ajute cu aceste legaturi. !Removed! activarea  camerei cu vcsd,cand bag in masalier  imi dispare si grafica cu masina de pe dislay si ramane decat acustic.Multumesc pt. intelegere./ 

IMG_20231227_184825345.jpg

IMG_20231230_131432049_HDR[1].jpg

IMG_20231106_205833602_HDR[1].jpg

Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share






×
×
  • Create New...

Forums


News


Membership